Sezon 1, odcinek 8
SOPW_08 
OGLĄDAJ W PLAYER.pl

Zawarte zgodnie z przepisami prawa małżeństwa naszych bohaterów mają już za sobą chwile pierwszej euforii, wzruszeń i wspólne emocjonujące przeżycia. Jak to w życiu każdej świeżej pary bywa, mają już za sobą także pierwsze kryzysy, nieporozumienia i wspólne próby rozwiązania problemów. Podczas codziennych zmagań z prozą życia, mogą liczyć na pomoc ekspertów, którzy pamiętają, że chociaż wszyscy nowożeńcy poznają się z dnia na dzień coraz lepiej, to jednak nadal znają się niespełna miesiąc.

Po wielu dniach niepewności i po trudnej, ale skutecznej terapii małżeńskiej z Piotrem Mosakiem, Ewa i Darek zamieszkali razem. Zaufali wiedzy i doświadczeniu eksperta, ale wiele wskazuje na to, że jeszcze bardziej oboje zaufali swym uczuciom. Euforia, którą wzbudził w nich dzień ślubu i wesela nie była fałszywa. Emocje z tamtego dnia wywarły na nowożeńcach tak ogromne wrażenie, że mimo kryzysom przez które przeszli, chcą zawalczyć o odbudowanie ciepłej atmosfery. Taka postawa sprzyja rozwojowi związku, nawet jeśli młodzi małżonkowie ciągle jeszcze nie czują się pewnie w rolach żony i męża. W takich momentach bezcenna okazuje się pomocna dłoń rodziny i bliskich, którzy – jak się okazuje – dobrze życzą nowożeńcom i trzymają kciuki za ich związek. W tak ciepłej i serdecznej  atmosferze, pełnej wsparcia najbliższych, łatwiej jest budować bliskość i znów spojrzeć na siebie z nadzieją. Ponadto, Ewa głęboko przeżyła terapię z psychologiem i wyciągnęła wnioski z rad doktora Piotra Mosaka. Dziś wie, że teraz to ona musi zawalczyć o Darka. Czy jej się uda? Czy Darek doceni starania żony i odzyska chęć do pracy nad małżeństwem?

Wraz z odebraniem kluczy do świeżo wynajętego w Warszawie mieszkania, Magda i Krystian rozpoczęli nowy etap związku. Nareszcie mieszkają sami, mogą

swobodnie cieszyć się swoim towarzystwem, bez ograniczeń spędzać wspólny czas jakkolwiek mają ochotę. Muszą też zupełnie samodzielnie poradzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego – ktoś musi ugotować obiad, ktoś powinien posprzątać mieszkanie i zrobić pranie, ktoś wyprowadzi psa… Czy jednak podział obowiązków okaże się satysfakcjonujący dla obojga? Eksperci zgodnie twierdzą, że budowanie codzienności i kształtowanie związku za pomocą poznawania się i przyglądania sobie codziennie w nowych sytuacjach, zbliża i umacnia małżeństwo. Wygląda na to, że Magda i Krystian dobrze wykorzystują wspólny czas. Udało im się zbudować bliskość, ale seksuolog Monika Staruch chciałaby sprawdzić jak radzą sobie z intymnością. Czy okaże się, że istnieje wciąż nierozwiązany problem, który może zagrozić sielance w małżeństwie?

Natalii i Jackowi udało się ostatnio zrobić duży postęp w ich małżeńskich relacjach. Poważna rozmowa sprawiła, że dziś oboje wiedzą czego mogą od siebie oczekiwać. Okazuje się nawet, że lubią spędzać razem czas i wolne chwile oboje chętnie wykorzystują na podróżowanie, a każda – nawet niedaleka – wycieczka może nauczyć ich niezwykle dużo o sobie wzajemnie. Szczególnie Jacek poczuł się na tyle pewnie, że chciałby, aby żona zobaczyła go w roli gospodarza, prawdziwego pana domu i głowy rodziny. Mąż zabiera Natalię w podróż do jego świata. To dla niej niepowtarzalna okazja, by poznać więcej zalet mężczyzny i lepiej zrozumieć jego wady. Czy jednak Natalia okaże się dostatecznie dobrym obserwatorem, otwartym na nowe doznania podróżnikiem i wdzięcznym gościem?  Młode małżeństwo ma przed sobą podjęcie trudnej decyzji, ponieważ ciągle nie ustalili gdzie ostatecznie chcieliby razem zamieszkać. Czy będą potrafili znów pójść o krok dalej w swej relacji? Czy poradzą sobie sami? A może zdecydują się poszukać pomocy u doświadczonego specjalisty, któremu ufają?

 

Autor Justyna Lizak

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
zamknij
Sezon 1, odcinek 7
Następny odcinek:

Sezon 1, odcinek 7